Seriálu Siréna je skutočná letná hitovka13.07.2018
Seriálu Siréna je skutočná letná hitovka

Leto, to je dovolenka, pláž a more. A práve more so všetkými svojimi tajomstvami v tomto seriáli nechýba. Ak hľadáte príjemný seriál na tohtoročné letné večery, nenechajte si ujsť Sirénu.


Ak ste ako malí milovali príbeh o Ariele, krásnej morskej panne, ktorá sa zaľúbila do princa, rozprávkový motív vás určite zaujme. Akurát zabudnite na pôvabnú Disney verziu plnú dobrosrdečných podmorských princezien, rozkošných rybiek a nevinnej lásky.

Seriál sa inšpiroval mytologickým príbehom o krásnych, ale krutých sirénach, ktoré svojim spevom lákali námorníkov do hlbín mora, kde sa nešťastní chlapci utopili. Ani tie zo seriálu Siréna sa neštítia násilia a krvi, naviac vyhlásili svetu ľudí vojnu, takže sa máme na čo tešiť.

Seriál nás zavedie do malého prístavného mesta Bristol Cove, kde príbehy o morských pannách patria medzi obľúbenú kultúrnu atrakciu. Až kým starostov syn neobjaví neznámu mladú dievčinu s tajomnou minulosťou. Záhadná slečna ho okúzli a začne pátrať po tom, kým skutočne je. Začína spoznávať skutočnú históriu mesta, dozvedá sa o love sirén a tiež o ich pomstichtivej povahe. Boj medzi ľuďmi a podmorským svetom sa môže začať.

Siréna si nenárokuje na komplikovaný scenár, ľahko sa zorientujete aj v charakteroch protagonistov. Čakajte príjemnú zmes napätie, záhad, postupného prekvapivého rozuzľovania zápletky a samozrejme, seriál sa nezaobíde bez násilia a krvi. To všetko tvorí vynikajúcu zmes na príjemnú letnú hitovku, ktorá poteší náročného diváka, ako aj toho, kto si chce jednoducho oddýchnuť a nezaťažovať hlavu.

V hlavných úlohách sa objaví mladá herečka Eline Powell, ktorá sa mihla aj v seriáli Game of Thrones, a Alex Roe. Režiséri stavili na nové neopozerané tváre, aby príbeh pôsobil zaujímavejšie. Z dvojice herecky vyniká viac Eline Powell, ktorá sa pre úlohu morskej panny Ryn, hodí aj vizuálne a naozaj vám bude v niektorých momentoch pripomínať morskú vílu.
Vyzdvihnúť treba najmä prácu tvorcov, ktorí si dali záležať na tom, aby celý príbeh pôsobil uveriteľne a realisticky. Takže ani scény, ktoré patria do kategórie fantasy, nevyznejú rozpačito či smiešne, a neuberú Siréne z ponurej a temnej atmosféry. Mimochodom, vidieť premenu Ryn na morskú pannu, je celkom príjemný filmový zážitok.

Ak máte chuť na neopozeraný príbeh s nádychom mystery, nenechajte si súboj s morskými pannami utiecť. Prvá séria zožala veľký úspech, už čoskoro vraj môžeme očakávať pokračovanie.

Pozrieť seriál tu.

Kamen no Maid Guy | 25.09.1709:49 Uhr Twin Peaks - Music From The Limited Event Series Soundtrack256 kbit/s 0 / 03.856 Hits VID P2P DDL 0 Kommentare | Torrents de la semaine
Otvoriť playlist Načítať playlist Uložiť playlist Sem potiahni filmy, ktoré sa ti páčia...
Kamen no Maid Guy | 25.09.1709:49 Uhr Twin Peaks - Music From The Limited Event Series Soundtrack256 kbit/s 0 / 03.856 Hits VID P2P DDL 0 Kommentare | Torrents de la semaine