Seriál, v ktorom Hugh Laurie zažiaril viac ako v Doktorovi Housovi30.10.2018
Seriál, v ktorom Hugh Laurie zažiaril viac ako v Doktorovi Housovi

Po skončení seriálu Doktor House sa mnoho fanúšikov herca Hugha Laurieho obávalo, že svojho obľúbeného herca už nebudú mať príležitosť vidieť v rovnako kvalitne napísanej úlohe. Skutočne, postava nekompromisného lekára Grega Housa patrí medzi najvýraznejšie herecké počiny, a diváci za ňu môžu vďačiť nielen všestranne talentovanému hercovi, ale aj skvelému režisérovi Davidovi Shorovi, ktorý má na konte aj ďalší medicínsky počin The Good Doctor.


V najnovšom seriáli sa Hugh Laurie objaví po boku hereckého kolegu Toma Hiddlestona, ktorý sa ocitne v hre o život medzi britskou tajnou službou a nezákonným obchodom so zbraňami.

Jonathan Pine pracuje ako nočný recepčný, ktorý predtým slúžil v armáde. Keď ho vedúca vyšetrovacieho oddelenia agentka Burrová presvedčí, aby prijal miesto vo vyšetrovacom tíme, dostáva sa do blízkosti podnikateľa Richarda Onslowa Ropera, ktorého britské služby podozrievajú z nelegálneho predaja zbraní.

Jonathanovi sa naozaj podarí získať si jeho dôveru a priazeň, spoznať prácu, súkromný život, ale i blízkych priateľov známeho podnikateľa. Avšak čoskoro pôjde nielen o jeho bezpečnosť a život, ale aj o budúcnosť samotnej misie – Jonathana zaujme Richardova dlhoročná priateľka Jed (Elizabeth Debicki), do ktorej sa čoskoro zamiluje. Jonathan si uvedomuje, že v celej hre ide o čas a svoju úlohu chce dokončiť, avšak nechce ohroziť ani stratiť Jed, ktorá sa zúfalo snaží oslobodiť od Richarda.

Lepší ako Doktor House?

Miniséria Nočný recepčný má za sebou prvú sériu, no už čoskoro sa diváci môže tešiť na pokračovanie. Seriál vzbudil obrovský ohlas, a to nielen medzi samotnými divákmi, ale aj kritikmi. Najväčšiu zásluhu na tom má práve trojica hlavných hrdinov, ktorí rozohrávajú nebezpečnú hru, ktorú okorení láska, priateľstvo a samozrejme, žiarlivosť.

Aj keď samotný Hugh Laurie sa tento raz neocitol ako dominantný hrdina príbehu, ale ako jedna z hlavných postáv, aj vďaka prekvapivo negatívnej, ale charizmatickej úlohe, si rýchlo získal priazeň svojich divákov. Za svoj herecký výkon získal spolu s Tomom Hiddlestonom a Olíviou Colman v úlohe agentky Burrovej ocenenie Golden Globes.

Krátko pred samotnou ponukou na úlohu podnikateľa so zbraňami paradoxne dokončil Hugh Laurie vlastnú knihu Obchodník so smrťou, ktorá sa zhodou okolností stala aj nečakanou prípravou na jeho ďalšiu úlohu.

The Walking Dead S09E10 Omega 720p AMZN WEBRip DD+5 1 x264 [eztv] | Windows 7 SP1 64 Bits | FanFiction.Net
Otvoriť playlist Načítať playlist Uložiť playlist Sem potiahni filmy, ktoré sa ti páčia...
The Walking Dead S09E10 Omega 720p AMZN WEBRip DD+5 1 x264 [eztv] | Windows 7 SP1 64 Bits | FanFiction.Net