Seriál The Alienist si vás získa neopozeraným detektívnym vyšetrovaním30.10.2018
Seriál The Alienist si vás získa neopozeraným detektívnym vyšetrovaním

Milujete detektívne príbehy, no do nových dielov Sherlocka je ešte ďaleko? Skráťte si chvíľku kvalitnou kriminálnou drámou na historickom pozadí, ktorá vás prekvapí výnimočným príbehom i neopozeraným detektívnym vyšetrovaním. Hitom medzi detektívkami tohto roku je seriál The Alienist.


Celý príbeh sa odohráva v 19. storočí v New Yorku, kde dochádza k sérii vrážd mladučkých prostitútov. Práve okolnosť, že ide o chlapcov, ktorí boli zavraždení krutým a premysleným spôsobom, desí celé mesto, ktoré žiada, aby sa prípad poriadne vyšetril. Avšak vrah za sebou dokonale zakrýva stopy a zdá sa, akoby sa s políciou hral.

Do vyšetrovania vstupuje vynikajúci policajný vyšetrovateľ Teddy Rooswelt. Ten sa rozhodne, že aby dochytili vraha, potrebujú zistiť, akým spôsobom uvažuje a koná. Preto k prípadu pozve i tzv. alienistu (starý názov označujúci psychiatra) Laszla Kreizlera, ktorý pracuje ako kriminálny psychológ. S vyšetrovaním im pomáha aj novinový ilustrátor John Moor a štvoricu vyšetrovacieho tímu uzatvára ambiciózna sekretárka Sara Howard.

Tím sa usilovne pustí do pátrania, avšak riskujú pri tom vlastné životy, i životy najbližších. Celé vyšetrovanie pritom postavia nielen na pátraní, ale práve na psychológii ako takej, ktorá bola v tom čase vnímaná úplne inak, než ako ju poznáme dnes. Seriál sa môže pochváliť napätou atmosférou a scenárovo dobre zvládnutým dejom. Pripravte sa však na skutočné, miestami až kruté vyšetrovanie, ktoré sa narozdiel od iných seriálových počinoch nechváli šokujúcimi zvratmi a závratným tempom, ale istou priamočiarosťou v deji, ktorá vedie k šokujúcemu záveru.

Seriál The Alienist stavia na vynikajúcom scenári a dobrých dialógoch, dokonale postavenej štvorici vyšetrovateľov a temnej atmosfére. Prepájanie životy vysokej spoločnosti s najnižšou vrstvou, pomalé logické skladanie celej mozaiky príbehu a široký priestor, na ktorom sa dej odohráva z neho robia filmový zážitok minimálne o stupeň lepší, než na aké sme si za posledné roky zvykli. Nemálo k celkovej atmosfére pridáva fakt, že príbehový vraj je inšpirovaný skutočnou, rovnako krutou predlohou.

True Detective S03E07 The Final Country 1080p AMZN WEBRip DDP5 1 x264-NTb[rarbg] Torrents | Double Decker! Doug Kirill | Shogakukan Music Digital Entertainment
Otvoriť playlist Načítať playlist Uložiť playlist Sem potiahni filmy, ktoré sa ti páčia...
True Detective S03E07 The Final Country 1080p AMZN WEBRip DDP5 1 x264-NTb[rarbg] Torrents | Double Decker! Doug Kirill | Shogakukan Music Digital Entertainment