Najúspešnejšia seriálová právnička, o ktorej dlho nebolo počuť30.10.2018
Najúspešnejšia seriálová právnička, o ktorej dlho nebolo počuť

Pamätáte si Calistu Flockhart. Dnes 52- ročná herečka sa v deväťdesiatych rokoch preslávila predovšetkým v úlohe krásnej, svojráznej a trochu bláznivej právničky Ally McBealovej.


Rovnomenný seriál zožal obrovský úspech na celom svete – a to nielen vďaka vyobrazeniu vtipných a zaujímavých prípadov zo súdnej siene, ale tradičným trápením každého tridsaťročného Američana – láskou, vzťahmi a priateľstvami.

Práve hlavná hrdinka Ally sa stala prototypom modernej ženy, úspešnej v práci, dobre oblečenej a tráviacej večery na rande či v bare s priateľmi, avšak bez možnosti nájsť toho pravého a založiť s ním rodinu. Úloha Ally McBealovej vyniesla herečke niekoľko ocenení a navždy ju u divákov zafixovala ako okúzľujúcu roztržitú advokátku.

Samotná Calista Flockhart sa však ďalších veľkých úloh nedočkala, a to napriek nepopierateľnému talentu a charizme. Jednoducho, diváci milovali Ally a iné úlohy príliš neprijímali.

Po niekoľkých nevydarených filmoch sa herečka odmlčala, až kým po čase nevyšla so seriálovým projektom Bratia a sestry. Napriek zaujímavému spracovaniu seriál divákov príliš neoslnil. Calista si v príbehu štyroch súrodencov zahrala postavu Kitty Walker, ktorá sa po otcovej tragickej smrti stretáva s ostatnými súrodencami. Ako to už býva, na svetlo vypláva vzájomná rivalita, skrývané tajomstvá a nefunkčné osobné životy.

Samotná Calista sa napriek nie príliš úspešnej kariére v ďalších rokoch v osobnom živote netrápila. Napriek podozrievaniu médií, že trpí anorexiou (štíhla postava je jej poznávacím znamením) na to nemala dôvod. V roku 2009 sa vydala za hereckú hviezdu Harrisona Forda a ich manželstvo bez škandálov trvá dodnes.

Calista sa na pred kameru vrátila v roku 2015. V seriáli Supergirl, ktorý má za sebou už tretiu sériu, si zahrala vedľajšiu postavu osamelej matky Cat Grantovej, za ktorú bola nominovaná na cenu Saturn Award. Kritici ju nešetria chválou a zdá sa, že herečka nastúpila na ďalšiu úspešnú vlnu. Tvorcovia seriálu hovoria o ďalších sériách, takže milovníci starej dobrej Ally sa majú na čo tešiť.

Dokumentalny | Test Drive Unlimited 29 minutes | Surviving R. Kelly
Otvoriť playlist Načítať playlist Uložiť playlist Sem potiahni filmy, ktoré sa ti páčia...
Dokumentalny | Test Drive Unlimited 29 minutes | Surviving R. Kelly