Malý Sheldon obstál v konkurencii svojho veľkého brata30.10.2018
Malý Sheldon obstál v konkurencii svojho veľkého brata

Milovníci komediálneho seriálu The Big Bang Theory sa dočkali. Po dlhých rokoch sa na scéne objavil počin Malý Sheldon, ktorý má za úlohu mapovať detstvo a dospievanie detského génia Sheldona Coopera, jedného z hlavných hrdinov obľúbeného sitcomu. Milovníci The Big Bang Theory, ktorí sa zamilovali do svojráznych postáv, dobre napísaných skečov a pohodového spádu každej časti sa tešili, no i obávali, ako bude vyzerať výsledok natáčania príbehu, ktorý dejovo predchádza seriálu.


Malý Sheldon je sitcom, ktorý si máloktorý divák nepozrie kriticky a dobrý výsledok od tvorcov vyžadoval veľa úsilia, zlaďovania a kreativity. To, či sa podaril, alebo nie, musí každý fanúšik tejto komediálnej série plnej fyziky, Star Wars a humoru posúdiť sám. Kritici sú však spokojní.

Malý Sheldon sa odohráva vo východnom Texase, kde sa geniálny chlapec pohybuje v prostredí rodiny, školy a komunity. Tu aj vďaka svojej odlišnosti ostáva trochu nepochopený a osamelý. Jeho smolou i šťastím je, že sa narodí do „obyčajnej“ rodiny, ktorá sa učí s jeho genialitou vyrovnávať.

Zatiaľ čo Sheldon exceluje v matematike, jeho otec je futbalový tréner, ktorý sa musí zmieriť s tým, že syn nezdedil jeho športový talent. Matka Sheldona sa naivného a trochu nekonvenčeného chlapca snaží chrániť a jeho genialitu oceňuje, ako vie. Okrem toho sú tu dvaja súrodenci, starší brat George, ktorý sa hanbí, že so Sheldonom chodí vďaka jeho nadaniu do jednej triedy, a Sheldonovo dvojča Missy, ktorá brata neznáša, a zároveň naňho nedá dopustiť.

Tvorcom seriálu sa podarilo do istej miery odpútať od ikonického sitcomu a nechať žiť Malého Sheldona vlastný život. Humor, ktorý jednotlivé časti sprevádza, je nenásilný a nenútený, avšak trochu iný.

Samotnému príbehu veľmi pomohlo obdobie na prelome osemdesiatych a deväťdesiatych rokov, ktoré seriálu dodávajú dobovú, svojskú a pohodovú atmosféru. Svojím spôsobom pripomína práve kultové seriály tých čias, na ktoré si dospelí diváci pri sledovaní Malého Sheldona spomenú. Príbehovo zaujímavý, dobre spracovaný sitcom nezostáva v tieni svojho predchodcu, a vychutnajú si ho predovšetkým milovníci samotného seriálu The Big Bang Theory.

Battlefield | Le Bitcoin | FREE WILLY 2: THE ADVENTURE HOME (1995)
Otvoriť playlist Načítať playlist Uložiť playlist Sem potiahni filmy, ktoré sa ti páčia...
Battlefield | Le Bitcoin | FREE WILLY 2: THE ADVENTURE HOME (1995)