Emma Stone sa netradične objaví v minisérii Maniac30.10.2018
Emma Stone sa netradične objaví v minisérii Maniac

Táto sezóna bude na science fiction bohatá. Netflix prináša ďalší seriálový trhák. Ten divákov zaujme nielen netradičným námetom, ale predovšetkým skvelou trojicou, ktorá za úspechom samotného seriálu Maniac stojí.


Scenár pre minisériu vytvoril vynikajúci Patrick Somerville, ktorý má na konte napríklad úspešný Most. Na režisérsku stoličku sa posadila špička medzi seriálovými tvorcami – Cary Joji Fukunaga, autor jedného z najúspešnejších seriálov všetkých čias, True Detective. Trojicu uzatvára krásna, talentovaná a herecky tvárna Emma Stone, ktorá je najmä v posledných rokoch prísľubom skutočnému umeleckého zážitku. Po romantických úlohách vo filme La La Land či Kúzlo mesačného svitu je príjemné vidieť ju v neopozeranom a netradičnom žánri.

Po jej boku sa objaví Jonah Hill, ktorý svoj talent prejavil predovšetkým v animovaných filmoch, no pamätať si ho môžete napríklad z Pravdivého príbehu či 22 Jump Street.

Seriál Maniac sa odohráva v blízkej budúcnosti, kde v ústavoch prebiehajú výskumy na ľuďoch trpiacich psychiatrickým ochorením. Na tento výskum sa dobrovoľne prihlásia aj Owen a Annie, ktorí trpia duševnou chorobou.

Cieľom výskumu má byť liečba pacienta prostredníctvom virtuálnej reality, do ktorej sa v mysli dostane. Pacienti sa navzájom vôbec nepoznajú, avšak z nepochopiteľných príčin sa Annie a Owen opakovane počas pokusov vo virtuálnom svete stretávajú. Obaja si uvedomujú, že celý výskum je iný, než si spočiatku mysleli.

Seriál sa odohráva v excentrickom, farebnom prostredí, ktoré silne pripomína svet osemdesiatych rokov, ktorému vládli drogy a omamné látky. Obaja hlavní hrdinovia pomocou počítačov náhodne cestujú v čase, pričom zažívajú nebezpečenstvo, strach, ale aj silné emócie a úprimné zblíženie. Avšak nič z toho nie je skutočnosťou. Miniséria, ktorá sa venuje predovšetkým hrou s ľudskou mysľou, tým ukazuje neblahú možnú budúcnosť, v akej sa liečba psychiatrických pacientov poľahky môže ocitnúť.

Maniac je predovšetkým hrou a kombináciou žánrov, takže sa pripravte na neuveriteľné prechody, emócie, obrazy a dialógy, ktoré však spolu príjemne fungujú. Herecky celému príbehu vládne práve Emma Stone, ktorá doma zanecháva reálny život, aby sa dokázala liečiť. Ako to dopadne s celým pokusom a vzťahom dvoch hlavných hrdinov, ktorý pomaly prerastá do lásky, to už necháme ako prekvapenie divákovi. Rozhodne však nebudete sklamaný.

Beelzebub | Robert Redford | Prisoners (2013) 1080p BluRay 6CH 3.5GB
Otvoriť playlist Načítať playlist Uložiť playlist Sem potiahni filmy, ktoré sa ti páčia...
Beelzebub | Robert Redford | Prisoners (2013) 1080p BluRay 6CH 3.5GB