Bude Lost in Space seriálovým hitom sezóny?30.10.2018
Bude Lost in Space seriálovým hitom sezóny?

Druhá polovica jesene bude patriť žánru science fiction. Milovníci vesmíru, súbojov a adrenalínu si prídu na svoje. Pozitívne je, že tentokrát sa americkým seriálovým tvorcom podarilo vytvoriť niečo nové a neopozerané, fantastický príbeh, kde spojili vesmírnu tematiku a rodinnú drámu. Spoločne k seriálu teda môže zasadnúť celá rodina a je isté, že sa nebudú nudiť.


Medzi tvorcov seriálu patrí Matt Sazama, ktorý scenáristicky spolupracoval napríklad na filme Bohovia Egypta. Aj keď Lost in Space je vlastne remake rovnomenného úspešného filmu, autori príbehu sa rozhodli rozprávanie rozšíriť a jednotlivým postavám a dejovým zvratom dať viac priestoru. Milovníci scifi si tak môžu vychutnať vesmírnu atmosféru hneď v celej sérii.

A o čom celý príbeh vlastne je?

Situácia na Zemi začína byť neudržateľná. Príroda je zdevastovaná, dochádzajú energetické zásoby a všade vládnu vojny a konflikty. Jedinou záchranou je odchod na inú obývateľnú planétu, čo však nie je umožnené všetkým. Medzi šťastných vybraných patrí rodina Robinsonovcov, ktorí boli vybraní do programu Jupiter 24. Majú byť presídlení do súhvezdia Alpha Centuri.

Počas cesty je však ich hlavná stanica napadnutá neznámym vesmírnym tvorom. Rodina sa ocitne na úplne inej, neznámej planéte, kde museli núdzovo pristáť. Robinsonovci sa tak ocitnú niekde medzi starým a novým domovom, kde musia bojovať o prežitie.

Že kombinácia dospievajúce deti, dobrodružní rodičia a vesmír funguje, nás už presvedčil rodinný film Space Between Us. Samozrejme, tento príbeh sa neodohráva medzi Marsom a Zemou, ale v hlbinách vesmíru, kde sa objavujú nielen nebezpečné vesmírne príšery, nepredvídateľné hrozby a osamelá, takmer rozprávková planéta, kde sa musia usídliť.

Seriálovej verzii nechýba skvelá grafika, akčné scény, kvalitná hudba a množstvo filmových efektov, ktoré z nej robia príjemnú oddychovku a pozerať ju môžete spolu s deťmi.

Мультимедийные энциклопедии | Суперсемейка 2 | 1x923 Acacias 38
Otvoriť playlist Načítať playlist Uložiť playlist Sem potiahni filmy, ktoré sa ti páčia...
Мультимедийные энциклопедии | Суперсемейка 2 | 1x923 Acacias 38